Eğitim Destek Faaliyetleri

hulusi efendi vakfi egitim destek faaliyetleri

Eğitim Destek Faaliyetleri

Hulusi Efendi Vakfı olarak Eğitim Faaliyetlerimiz kapsamında; Okul Hizmetleri, Yurt Hizmetleri, Kuran Kursu Hizmetleri ve Bursların haricinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği halinde görüşmeler yaparak yeni  okul binalarının yapılmasına öncülük etmekteyiz.

Ayrıca mevcut okulların taleplerine göre uygun görülmesi halinde bazı ihtiyaçları da Vakfımız tarafından karşılanmaktadır. Eğitim Destek faaliyetlerimizden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz:

darende osman hulusi ates imam hatip lisesi

Osman Hulusi Ateş İmam-Hatip Lisesi

Osman Hulusi Efendi’nin 1974 yılında yapımını sağladığı Darende İmam-Hatip Lisesi binasının yetersiz kalması sebebiyle gerekli yazışmalara ve görüşmelere Vakfımız tarafından destek verilmiş ve yeni İmam-Hatip Kompleksi binası inşâ edilerek eğitime başlamıştır.

Türkiye’de 3 adet olarak projelendirilen okuldan biri olan Darende Osman Hulusi Ateş İmam-Hatip Lisesi; okul, yurt ve spor salonu binaları ile 2018 yılında eğitime başlamıştır.

karapinar osman hulusi ates imam hatip lisesi

Karapınar Osman Hulusi Ateş Kız İmam-Hatip Lisesi

Türkiye’de 3 adet olarak projelendirilen okuldan biri olarak inşaatına başlanan Konya’nın Karapınar ilçesindeki Osman Hulusi Ateş Kız İmam-Hatip Lisesi 2018 yılında eğitim öğretime başlamıştır.

Vakfımızın girişimleri ve Aydoğan ailesinin katkıları ile inşa edilen okulun yanına Hacı Naciye Ateş Camii de inşa edilmiştir.

hulusi efendi vakfi hafizlik icazet programi

Hafızlık İcazet Programları

Vakfımızın destekleri ile kurulan veya eğitimlerine devam eden Hafızlık Kurslarında mezun olarak icazetlerini alan öğrencilerin icazet merasim programlarına Vakıf olarak destek veriyoruz.

Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi’nde gerçekleştirilen programlarda ses sistemi, afiş tasarım, video-fotoğraf çekimleri ve misafirlere rehberlik faaliyetleri Vakfımız tarafından karşılanmaktadır.

hulusi efendi vakfi hafizlik icazet programi
malatya somuncu baba imam hatip ortaokulu

Somuncu Baba İmam-Hatip Ortaokulu

Malatya’da eğitim-öğretime devam eden Somuncu Baba İmam-Hatip Ortaokulu’na Vakfımız tarafından çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Ayrıca okul öğrencilerinin Darende gezi programlarında yemek ve rehberlik hizmetleri de Vakfımız tarafından karşılanmaktadır.

hulusi efendi vakfi bagis