Yurt Hizmetleri

hulusi efendi vakfi yurt hizmetleri

Darende’nin ilmî ve kültürel anlamda gelişmesi için faaliyetler yapan Vakfımız, Okul Hizmetleri ile yıllar içerisinde Darende’de bir çok okulun açılmasını sağladığı gibi yurt hizmetleri ile hem maddi imkanı yeterli olmayan ailelere destek olmuş hem de zeki ve çalışkan nesillerin kaliteli eğitim almalarına öncülük etmiştir.

Ülkemiz genelinde gerçekleştirdiğimiz yurt hizmetlerinden bazı örnekleri aşağıda bulabilirsiniz:

Özel Ahmet Şemsettin Ateş Öğrenci Yurdu

Eğitim alanında Darende’de ilklerin öncüsü olan, eğitim alanındaki her hizmette katkısı bulunan Vakfımız, Osman Hulûsi Efendi’nin İlahiyat Fakültesi olarak yaptırdığı ve 1993 yılında eğitime başlayan İlahiyat Fakültesinin 2001 yılında Malatya Merkeze taşınması ile boşalan binayı ücretsiz öğrenci yurdu olarak 2007 yılında tekrar hizmete açmıştır.

2006 yılında vefât eden Vakıf 2.Başkanımız Ahmet Şemsettin Ateş‘in ismi verilen erkek öğrenci yurdu, Darende’de eğitim gören öğrencilere yönelik olarak faaliyet göstermektedir. 180 öğrenci kapasitesi olan yurtta öğrencilere, barınmanın yanı sıra üç öğün yemek verilmekte ayrıca rehberlik yapılarak öğrencilerin eğitim hayatlarına yön verilmektedir.

Özel Ayşe Sıdıka Hanım Öğrenci Yurdu

Darende’de eğitim gören kız öğrencilerinin de barınma ihtiyaçlarını karşılayan Vakfımız, ücretsiz yurt hizmeti ile yıllardır binlerce öğrenciye destek vermiştir. 130 Öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurduna Osman Hulûsi Efendi’nin 1986 yılında vefât eden kerimelerinin ismi verilmiştir.

Yurdumuzda barınmanın yanı sıra öğrencilere üç öğün yemek verilmekte ayrıca rehberlik ve etüt hizmetleri ile öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlanmaktadır.

kahramanmaras hulusi efendi ogrenci yurdu

Kahramanmaraş Hulusi Efendi Öğrenci Yurdu

Yüksek öğrenim öğrencilerine yönelik de faaliyet gösteren Vakfımız, Kahramanmaraş ve İstanbul’da açtığı öğrenci yurtları ile uzun yıllar bu alanda hizmet vermiştir. Kahramanmaraş Hulusi Efendi Öğrenci Yurdumuz 2010 yılına kadar hizmet vermiştir. 2010 yılında kapatılan yurt binası Vakfımızın bayan kolları Şefkat Gülleri için sosyal tesis binası olarak hizmet vermektedir.

istanbul ornek ogrenci yurdu

İstanbul Örnek Öğrenci Yurdu

İstanbul’un Ataşehir ilçesi Örnek Mahallesinde açtığımız Yüksek öğrenim öğrencilerine yönelik erkek öğrenci yurdumuz Örnek Öğrenci Yurdu, uzun yıllar başarılı bir şekilde hizmet vermiştir.

Mülkiyeti vakfımıza ait olan yurt binası 2017 yılından itibaren özel bir işletmeye kiralanmış ve pansiyon olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Kurumsal
Copyright @ Hulusi Efendi Vakfı 2023