Sağlık Yardımları

Vakıf kurucumuz Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi sağlığa önem vermiş ve sağlık alanında elinden gelen tüm hizmetleri çevresi için seferber kılmıştır. O’nun yapmış olduğu çalışmalar sağlık faaliyetlerimizin temelini şekillendirmiştir.

osman hulusi efendi saglik bakani mehmet aydin 1986

Jeneratör ve Ambulans Alımı

Darende’nin her türlü toplumsal sorunu ile yakından ilgilenen ve bu alanda proje geliştiren Osman Hulûsi Efendi, il merkezlerine uzaklığı sebebiyle sıkıntılar yaşayan Devlet Hastanesinin ihtiyaçları için Ankara’da Devlet ricâli ile görüşmelerde bulunmuştur.

Devlet Hastanesinde elektriklerin gitmesi sebebiyle hastaların sorun yaşamaması için Hastaneye Jeneratör yardımında bulunmuş, Türkiye genelinde başlatılan Hızır Acil Servis – Ambulans kampanyasına gönüllüleri teşvik ederek toplanan yardımları dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Aydın’a bizzat iletmiştir.

haci naciye hanim saglik ocagi darende

Hacı Naciye Hanım Sağlık Ocağı

Zaviye Mahallesi’nde bölgesel olarak sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesi amacıyla Vakfımız tarafından Osman Hulûsi Efendi’nin hanımı Hacı Naciye Hanım adına yaptırılarak hizmete girmiştir. Sağlık Ocağı, Hulusi Efendi Devlet Hastanesi faaliyete başlayana kadar hizmette kalmıştır.

hulusi efendi vakfi itu saglik kabini

İTÜ Sağlık Kabini

Sağlık Faaliyetlerimiz kapsamında Vakfımız tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü’ne bir sağlık kabini inşa edilmiş ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredilmiştir.

hulusi efendi vakfi saglik taramalari

Sağlık Taramaları

Vakfımız gerek personellerine, gerek yurtlarımızda kalan öğrencilere gerekse ülkemiz genelindeki gönüllülerimize sağlık taramaları yaptırmakta, ihtiyaç sahiplerine bu alanda da destek vermektedir. Ayrıca temsilciliklerimiz vasıtasıyla Kızılay’ın ülkemiz genelindeki kan bağışı etkinliklerine destek verilmektedir.

hulusi-efendi-vakfi-tekerlekli-sandalye-akulu-araba-yardimlari

Tekerlekli Sandalye ve Akülü Araba Yardımları

Engelli vatandaşlarımızın yardımına koşarak onlara hayatı daha yaşanılır bir hale getirmek için çalışan vakfımız, tekerlekli sandalye ve akülü sandalye yardımlarında bulunmaktadır.

hulusi efendi vakfi bagis
Kurumsal
Copyright @ Hulusi Efendi Vakfı 2023