Ayni ve Nakdi Yardımlar

hulusi efendi vakfi ayni nakdi yardimlar

Vakfımız yıllardır; ibâdet şuuruyla, zenginin emânetini fakire ulaştırmak için bir köprü vazifesi yapmaktadır. Vakfımıza emânet ettiğiniz; zekât, sadaka ve fitre bağışlarınız, yurdun dört bir köşesindeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırılmaktadır.

Nakdî Yardımlar

Ülkemiz genelinde Temsilciliklerimiz vasıtasıyla belirlenen, binlerce ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi rencide etmemek adına, yıl içerisinde toplanan yardımlar yıl boyunca belirli dönemlerde, onların hesaplarına yatırılmaktadır.

Gıda Paketi Yardımları

İçerisinde bir ailenin ihtiyacını karşılayacak gıdaların bulunduğu paketler, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ihtiyaçlı ailelere, âfetzedelere ve sosyal yardım organizasyonu kapsamındaki insanlara ulaştırılmaktadır.

hulusi efendi vakfi alisveris karti yardimlari

Alışveriş Kartı Yardımları

İçerisinde bir ailenin 1 aylık gıda alışverişini yapabileceği miktarda nakit bulunan alışveriş kartları ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmakta, ihtiyaç duyduğu ve istediği malzemeleri almaları sağlanmaktadır.

Kıyâfet Yardımları

Yapılan tüm sosyal faaliyetlere ek olarak vakfımıza yapılan aynî ve nakdî yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere giyecek yardımı yapılmaktadır. Ayrıca Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi’nin güzel bir âdeti olan öğrencilere giyecek yardımı her yıl devam etmektedir.

Yakacak Yardımları

Zorlu kış şartlarında odun ve kömür temin edebilecek bir bütçeye sahip olmayan ihtiyaç sahipleri için vakfımız tarafından yakıt yardımları gerçekleştirilmektedir.

hulusi efendi vakfi kirtasiye yardimlari

Kırtasiye Yardımları

Darende civar köyleri başta olmak üzere yurdumuz genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için Vakfımız tarafından kırtasiye yardımları yapılmaktadır.

Vefa Sosyal Destek Hizmetleri

Dünyayı etkisi altına alan yeni korona virüs(covid-19) salgını sebebiyle ülkemiz genelinde başlatılan Vefa Sosyal Destek Hizmetlerine Hulusi Efendi Vakfı olarak biz de destek veriyoruz.

Öncelikle Darende Kaymakamlığı tarafından oluşturulan “Darende Vefa Sosyal Destek Grubu” toplantısına Vakıf olarak iştirak edilerek milletimiz için yapılacak hizmetlere destek vereceğimiz belirtildi.

Genel merkezimizin bulunduğu Darende ilçesinde, yıl boyunca yaptığımız Sıcak Yemek yardımları yeniden organize edildi. Hazırlık aşamasında, hijyenik ve steril ortam bölümleri yeniden düzenlendi. Vakıf görevlilerinin eldiven ve maske takarak dağıtımları gerçekleştirmesi sağlandı. Yıl boyunca yapılan bu güzel hizmette yemek yapamayacak durumda olan yaşlılarımızın evlerine kadar servis yaparak 2 öğünlük yemeklerini ikram ediyoruz.

Bu zor zamanlarda ihtiyaçlarını giderebilsinler diye ülkemiz genelinde, ihtiyaç sahibi ailelerin banka hesaplarına nakdî yardımlar gönderildi.

Ülkemiz genelindeki temsilciliklerimizle irtibat kurarak 65 yaş üstü gönüllülerimiz ile ilgili çalışma başlatıldı. Temsilciliklerimizde sosyal destek ekipleri oluşturularak gönüllülerimiz ile iletişime geçildi. Sokağa çıkma yasağı sebebiyle dışarıya çıkamayan gönüllülerimizin ihtiyaçları öğrenilip, evlerine teslim edilmesi sağlandı.

hulusi efendi vakfi bagis