Hayır Çarşıları

hulusi-efendi-vakfi-hayir-carsisi-1

Vakfımızın bayan gönüllüleri kolu “Şefkat Gülleri” yaptıkları fedâkarca çalışmalarla Vakıf Faaliyetlerimize katkıda bulunuyor. Ülkemiz genelinde farklı il ve ilçelerde bulunan temsilciliklerimiz ile koordineli bir şekilde çalışan bayan gönüllülerimiz; yıl içerisinde el emeği göz nuru ile hazırladıkları ürünleri Hayır Çarşılarında sergiliyor.

Malatya Valiliğinden aldığımız yardım toplama iznimizle birlikte ülkemiz genelinde belirli sürelerle hayır çarşıları açan Vakfımız; bu şekilde yapılan tüm faaliyetlerde hayra öncülük etmekte, hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere ulaştırmaktadır.

Hayır Çarşısı nedir?

Hayır Çarşıları, bayan gönüllülerin kendi çaba ve gayretleri ile hazırladıkları ürünleri hayır amaçlı satışa çıkardığı organizasyonlardır. Hazırlanan ürünler halkın beğenisine sunulur, satışlardan elde edilen gelirler Vakıf faaliyetlerinde kullanılır.

Hayır çarşılarımız resmi izinler doğrultusunda açılmakta, gelir ve gider bilgileri yine ilgili mercilere yapılmaktadır. Resmi olarak toplanan bu yardımlar Vakfımız tarafından; eğitim, sağlık, restorasyon, sosyal yardımlar, inşaat ve çevre düzenleme faaliyetlerinde kullanılmaktadır.

Neden hayır çarşısı düzenliyoruz?

1986 yılında kurulan Vakfımız yaptığı faaliyetlerle Devletimize ve Milletimize hizmet etmekte, bu hizmetler her görüşten vatandaşımız tarafından takdir görmektedir. 2007 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile vergi muafiyeti hakkı tanınan Vakfımız, Kamu Yararına Çalışan Vakıf statüsündedir.

Ülkemiz genelindeki hayır çarşılarımız ile vakıf hizmetlerimiz artırılırken bu hayırlı hizmetlere daha fazla insanın katkıda bulunmasına vesile olmaktayız.

Nasıl destek olabilirsiniz?

Hayır Çarşısı faaliyetlerimize sizler de destek olabilirsiniz. Vakfımızın sosyal medya hesaplarından duyuruları yapılan, bulunduğunuz bölgelerdeki hayır çarşılarını ziyaret edebilir, Vakfımız hakkında bilgi sahibi olup satın alacağınız ürünlerle Vakıf faaliyetlerimize destek olabilirsiniz.

Ayrıca “bağış” yazıp 4439‘a göndereceğiniz her sms için Vakıf faaliyetlerimize 10 TL destek verebilirsiniz.

hulusi efendi vakfi bagis
Kurumsal
Copyright @ Hulusi Efendi Vakfı 2023