Kültürel Destek Faaliyetler

hulusi efendi vakfi kulturel destek faaliyetleri

Hulusi Efendi Vakfı olarak kültürel alanda yaptığımız çalışmalara ek olarak, ülkemiz genelinde kurum ve kuruluşların düzenlediği kültürel faaliyetlere de destek veriyoruz.

Sempozyum ve panel programlarına, davet edilen konuşmacılarımızla destek olurken veya bazı programlara da tebliğ desteğinde bulunuyor araştırmacıların çalışmalarına katkı sağlıyoruz.

Darende’nin tarihi ve kültürel değerleri ile alakalı tez çalışması bulunan öğrencilere de yine kaynak ve bilgi desteği sağlıyor, yerelde düzenlenen programlara ise teknik konularda yardımcı oluyoruz.

malatyali ilim ve kultur insanlari sempozyumu

Malatyalı İlim ve Fikir İnsanları Sempozyumu

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi işbirliğinde uluslararası katılımlı olarak düzenlenen “Geçmişten Günümüze Malatyalı İlim ve Fikir İnsanları” Sempozyumu’nda Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Hazretlerinin hayatları da anlatıldı.

seyyid battalgazi sempozyumu

Seyyid Battalgazi Sempozyumu

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Türk dünyası için büyük öneme sahip Seyyid Battalgazi’yi ve ilçemizde kabri ve türbesi bulunan Seyyid Hasan Gazi’yi tanıtmak amacıyla ilk defa müstakil bir sempozyum gerçekleştirildi.

Tarihçi-Yazar Resul Kesenceli, “Malatya´nın Fethi ve Anadolu’da İslam Kahramanları: Battalgazi ve Hasan Gazi” başlıklı sunumunda; Hasan Gazi Hazretlerinin hayatı ve Vakfımız tarafından inşa edilmiş Türbesi hakkında bilgiler verdi.

uluslararasi cami sempozyumu

Uluslar Arası Cami Sempozyumu

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi´nde “Uluslararası Cami Sempozyumu” düzenlendi. İslâmda Cami Kurumu hakkında birçok sunumun yapıldığı sempozyumda, “Şeyh Hamid-i Veli / Somuncu Baba Külliyesi ve Külliyedeki Kitabelerin Kültürel Değerleri” konulu tebliğ de sunuldu.

uluslararasi naksibendi sempozyumu

Uluslar Arası Nakşibendî Sempozyumu

İstanbul’da düzenlenen “Uluslar Arası Nakşibendi Sempozyumunda” yerli ve yabancı akademisyenler Şâh-ı Nakşibendî Hazretleri’nin hayatı ve günümüze yansımaları hakkında sunumlar yaptılar.

Sempozyuma konuşmacı olarak katılan Tarihçi Yazar Rasul Kesenceli, “Ehli  Sünnet Akidesi İçerisindeki Sırat-ı Müstakim” konulu konuşmasında; Şâh-ı Nakşibend Hazretleri ve günümüzdeki takipçileri İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretleri ile Osman Hulusi Efendi’nin hayatından örnekler verdi.

hulusi efendi vakfi bagis
Kurumsal
Copyright @ Hulusi Efendi Vakfı 2023