Tanıtım Destek Faaliyetleri

hulusi efendi vakfi tanitim destek faaliyetleri

Vakfımız kendi gerçekleştirdiği faaliyetlerin yanı sıra kamu kurumlarının ve özel kuruluşların Darende ile ilgili tanıtım faaliyetlerine de destek vermektedir.

hulusi efendi vakfi istanbul miniaturk somuncu baba kulliyesi

İstanbul Miniatürk

İstanbul’da Türkiye’nin önemli tarihî ve doğal güzelliklerini maketlerle yerli ve yabancı turistlerin ilgisine sunmak amacıyla açılan ve her yıl yüzbinlerce misafir tarafından ziyaret edilen Miniatürk açık hava müzesinde, vakfımızın sponsorluğu ile Somuncu Baba Külliyesi maketi de yerini almıştır. Maketin açılışı 2011 yılında Malatya Günleri programı kapsamında gerçekleştirilmiştir.

hulusi efendi vakfi istanbul miniaturk somuncu baba kulliyesi
hulusi efendi vakfi istanbul miniaturk somuncu baba kulliyesi
malatya miniamalatya somuncu baba kulliyesi

Malatya – MiniaMalatya

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Malatya’nın tarihi ve turistik değerlerinin tanıtıldığı “Minia Malatya” projesine Somuncu Baba Külliyesi de dahil edildi.

Şehit Teğmen İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağı’nda ziyarete açılan Minia Malatya projesinde 8 tarihi ve turistik eserin birer minyatürü yer alıyor.

Sergilenen eserler arasında, Çanakkale Cephesi Baş Komutanlarından Cevat Çobanlı Paşa’ya ait Arapgir’deki Çobanlı Konağı, Battalgazi’deki Selçuklu eseri Ulu Camii ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Darende Somuncu Baba Külliyesi, Hekimhan’daki Taş Han, Merkez Beşkonaklar ve Yeni Camii ile Pütürge yakınındaki Nemrut Dağı heykellerinin minyatürleri sergileniyor.

hulusi efendi vakfi tanitim totemleri

Tanıtım Totemleri

Darende’nin tanıtımını yapmak, Somuncu Baba Külliyesi, Günpınar Şelalesi, Tohma Kanyonu gibi doğal güzellikleri insanların gelip geçerken fark etmelerini sağlamak için; Darende Kaymakamlığı, Darende Belediyesi, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Elbistan Belediyesi ile iş birliği yapılarak çeşitli tanıtıcı totemler Malatya-Kayseri ve Darende-Elbistan kara yollarının muhtelif yerlerine yerleştirilmiştir.

hulusi efendi vakfi isim yasatma basvurulari

İsim Yaşatma Başvuruları

Somuncu Baba ve Osman Hulûsi Efendi’nin yaktığı meşale insanların onlara olan ilgisini her alanda görünür kılmaktadır. Bursa ve Malatya başta olmak üzere, Konya, Mersin, Sivas, Karabük, Ankara ve daha birçok şehirde Osman Hulûsi Efendi ve Somuncu Baba isimleri cadde, sokak, mahalle, okul, yurt ve köprülerde yaşatılmak istenmektedir.

Vakfımız da Gönüller Sultanı bu yüce şahsiyetlerin isimlerinin yaşaması için gönüllülerini teşvik etmekte, gerekli yazışmaları yapmaktadır.

hulusi efendi vakfi isim yasatma basvurulari
hulusi efendi vakfi isim yasatma basvurulari
Kurumsal
Copyright @ Hulusi Efendi Vakfı 2023