Tasavvuf Musikisi

hulusi efendi vakfi tasavvuf musikisi

Vakfımız; ülkemizin saygın Türk Tasavvuf Müziği sanatçılarının Dîvân-ı Hulûsî-i Dârendevî’den bestelediği; gazel, kaside ve çeşitli ilahileri seslendirdiği albümleri, insanların beğenisine sunarak, yarınlara üstün bir kültür hizmeti hazırlamaktadır.

Kültür etkinlikleri, panel ve sempozyum programlarımıza iştirak eden tasavvuf musikisi sanatçıları verdikleri konserler ile Osman Hulûsi Efendi’nin beyitlerini gönüllere aktarmaktadır. Multimedia sayfamızda bu albümlere ulaşabilir, youtube sayfamız üzerinden dinleyebilirsiniz.

hulusi efendi vakfi gonul geceleri konserleri

Gönül Geceleri Konserleri

Vakfımız tarafından 2005 ve 2006 yıllarında düzenlenen Gönül Geceleri Konser programları ülkemiz genelinde farklı şehirlerde düzenlenmiş ve büyük ilgi görmüştür. Eşraf Ziya Terzi ve Mustafa Cihat’ın ezgilerini seslendirdiği programlarda Dursun Ali Erzincanlı da şiirleriyle duygu dolu anlar yaşatmıştı.

Vakfımızın yayın organlarından Somuncu Baba Dergisi‘nin tanıtımına büyük katkı sağlayan program; Bursa, Karabük, Ankara, Kayseri, Konya, Sivas, Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adana gibi şehirlerimizde düzenlenmişti.

mehmet emin ay konseri darende

Mehmet Emin Ay Konseri

İlim Adamı ve Tasavvuf Musikîsi sanatçısı Prof.Dr.Mehmet Emin Ay’ın Divan-ı Hulusi’den şiirleri ilahi formatında seslendirdiği ‘Hulûs-i Kalb‘ albümü 2002 yılında piyasaya çıkmış ve büyük ilgi görmüştür. Sanatçı Darende’de düzenlenen Kültür Etkinlikleri programlarına da katılarak konserler vermiştir. Mehmet Emin Ay’ın seslendirdiği ilahileri multimedia sayfamızdan dinleyebilir, Nasihat Yayınlarından temin edebilirsiniz.

Mehmet Emin Ay Konseri

ahmet ozhan konseri darende

Ahmet Özhan Konseri

Tasavvuf Musikîsi sanatçısı Ahmet Özhan’ın Divan-ı Hulusi’den eserler seslendirdiği ‘Hulûs-i Aşk-1‘ albümü 2014 yılında,  ‘Hulûs-i Aşk-2‘ albümü 2019 yılında hazırlanmış ve büyük ilgi görmüştür. Sanatçı Darende, İstanbul ve Bursa’da düzenlenen Kültür Etkinlikleri ve Sempozyum programlarımıza katılarak konser vermiştir. Ahmet Özhan’ın albümünü multimedia sayfamızdan dinleyebilir, Nasihat Yayınları‘ndan temin edebilirsiniz.

Ahmet Özhan Konseri

halil necipoglu konseri darende

Halil Necipoğlu Konseri

Hâfız Bestekâr Halil Necipoğlu Mutasavvıf ve Divân şâiri Osman Hulûsi Efendi‘nin Divân-ı Hulûsi-i Darendevî adlı eserinden bestelediği ilahileri “Hulusi Yâr Dilinden” albümünde bir araya getirerek 2019 yılında dinleyicilerin beğenisine sundu.

Nasihat Yayınları tarafından hazırlanan eserde Divân-ı Hulûsi-i Dârendevi’den seçilerek bestelenmiş 10 parça bulunuyor. Tüm şiirlerin besteleri ise Halil Necipoğlu tarafından icra edildi. Sanatçı ayrıca İstanbul ve Kayseri’de düzenlenen panel programlarımızda konser de verdi. “Hulusi Yar Dilinden” albümünü Nasihat Yayınları‘ndan temin edebilirsiniz.

Halil Necipoğlu Konseri

mehmet kemiksiz konseri darende

Mehmet Kemiksiz Konseri

Tasavvuf Musikîsi sanatçısı Mehmet Kemiksiz’in Divan-ı Hulusi’den bestelediği eserleri seslendirdiği ‘Fasl-ı Bahar‘ albümü 2005 yılında satışa çıkmış ve büyük ilgi görmüştür. Sanatçı ayrıca sempozyum programlarımıza katılarak konser vermiştir. Faslı Bahar albümünü multimedia sayfamızda dinleyebilir, Nasihat Yayınları‘ndan temin edebilirsiniz.

Halil Necipoğlu Konseri

dursun ali erzincanli konseri darende

Dursun Ali Erzincanlı Konseri

Sanatçısı ve şiir yorumucusu Dursun Ali Erzincanlı’nın Divanı-ı Hulusi’den şiirleri seslendirdiği  ‘Nasihat-1’  albümü 2004 yılında ‘Nasihat-2’ albümü ise 2005 yılında hazırlanmış ve büyük ilgi görmüştür.

Sanatçı ayrıca sempozyum ve panel programlarımıza katılarak konser vermiştir. Nasihat albümlerini multimedia sayfamızda dinleyebilir, Nasihat Yayınları‘ndan temin edebilirsiniz.

Dursun Ali Erzincanlı Konseri