Nasihat Yayınları

hulusi efendi vakfi nasihat yayinlari

Nasihat Yayınları

Nasihat Yayınları Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı‘nın yayın organıdır. Taşra yayıncılığının en önemli kalelerinden olan büyük şehirlerimizin yayın kalitesini yakalayan, Nasihat Yayınlarının genel merkezi Malatya’nın Darende ilçesindedir. İsmini Osman Hulûsi Efendi’nin insanlığa evrensel mesajlar içeren “Nasihat” gazelinden almıştır. Kurulduğu günden bugüne gül şehri Darende’den gül güzelliğinde eserler neşredilmektedir.

Somuncu Baba Dergisi’ni de bünyesinde bulunduran Nasihat Yayınları; Vakıf kurucumuz Osman Hulûsi Efendi’nin; Dîvân-ı Hulûsî-i Dârendevî, Mektûbât-ı Hulûsî-i Dârendevî ve Şeyh Hamid-i Veli Minberinden Hutbeler eserleri başta olmak üzere, araştırma-inceleme, roman, şiir ve tasavvufî gibi birçok alanda eserleri yayına hazırlamaktadır.

Alanında uzman akademisyenlerimizin ve araştırmacıların hazırladığı eserlerin yanı sıra, tasavvuf musikisi sanatçılarının Divanı Hulusi-i Darendevi’den ilahiler seslendirdiği ses albümleri de Nasihat Yayınları bünyesinde neşredilmektedir.

Nasihat Yayınları web sayfamızı ziyaret ederek, eserleri yakından inceleme fırsatı bulabilir ve online olarak temin edebilirsiniz.

hulusi efendi vakfi nasihat yayinlari