Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İftar

cumhurbaşkanlığı külliyesi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İftar

Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş EfendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Külliyede verdiği iftar programına katıldı.

21 Haziran Çarşamba günü Kadir Gecesi’ne özel olarak düzenlenen program, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde ülke genelinde hizmet veren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

1986 yılında Darende merkezli olarak kurulan, 30 yılı aşkın süredir ülkemiz genelinde ve yurt dışında; eğitim, sağlık, sosyal yardımlar, tarihi eserlerin restorasyonu, inşaat ve çevre düzenleme alanlarında faaliyet gösteren, 2007 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile vergi muafiyeti hakkı tanınarak kamu yararına çalışan vakıf statüsünde bulunan Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nı temsilen programa Mütevelli Heyeti Başkanımız Hamid Hamidettin Ateş Efendi katıldı.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan

Stk Temsilcileri ile Beştepe’de İftar

İftar sonrasında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar sofrasına teşriflerinden dolayı teşekkür ettiği misafirlerinin Kadir Gecesini tebrik ederek, Türkiye´nin dört bir köşesinden çok farklı alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile böylesine müstesna ve fedakâr bir toplulukla beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye´nin vakıf ve gönüllü teşekküller noktasında ne kadar zengin, ne kadar mümbit olduğunu çok iyi bildiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; geçmişte yaşanan onca sıkıntıya ve baskıya rağmen, bugün sivil toplum kuruluşlarının eskisinden çok güçlü bir şekilde çalışmalarına devam etmelerinin, milletin bu müesseselere sahip çıkması sayesinde olduğunu kaydetti.

Hamid Hamidettin Ateş Efendi, bir süre konuk olduğu iftar programında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, akademisyenler ve bazı STK temsilcileri ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açılan hüsnü hat sergisini ziyaret eden Hamid Hamidettin Ateş Efendi Ankara´daki ziyaret ve temaslarını tamamlayarak Darende´ye döndü.

hamid hamidettin ateş