Darende Sanal Tur Gezisi

darende-sanal-tur-sayfamiz-yenilendi-hulusi-efendi-vakfi

Darende Sanal Tur sayfası ile ilçedeki külliye, kanyon, şehitlik ve kale gibi tarihi ve kültürel mekânlar tüm ayrıntılarıyla gezilebilir hale getirildi.

Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında; Somuncu Baba Külliyesi dahilinde yer alan Somuncu Baba Türbesi, Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Camii, Hulusi Efendi Haziresi, Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Müzesi’nde detaylı şekilde iç ve dış mekan olarak gezinti yapılabilmektedir.

Külliye’nin haricinde; Tohma Kanyonu ve içerisinde yer alan Kudret Havuzu, Balıklı Kuyular ve Somuncu Baba Çilehanesini de ziyaret edebilirsiniz.

Sanal Tur sayfasında ayrıca; Hasan Gazi Türbesi ve Şehitlik Anıtı, Abdurrahman Erzincânî Camii, Seyyid Abdurrahman Gazi Medişeyh Türbesi, Hulusi Efendi Doğduğu Ev Müzesi, Zengibar Kalesi gibi Darende’nin tarihi ve kültürel mekanları tüm ayrıntılarıyla gezilebiliyor.

Dijital Tur sayfasını açarak sol menüden gezilmek istenen mekanları seçebilir ya da mouse yardımı ile ekranda yer alan mekan isimleri tıklanarak iç mekanlarına da girilerek gezinti yapılabilmektedir.

Sanal Tur sayfasına bilgisayarınızdan giriş yapabildiğiniz gibi mobil telefonunuzdan veya tabletinizden de erişim sağlayabilirsiniz.

darende-sanal-tur-sayfamiz-yenilendi-hulusi-efendi-vakfi