hulusi-efendi-vakfi-ramazan-yardimlari-2021

Ramazan Yardımları 2021

Ramazân-ı Şerîfiniz Mübârek Olsun

Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif ‘e kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2021 yılında 13 Nisan – 13 Mayıs tarihleri arasında idrâk edeceğimiz Ramazan ayında siz değerli gönüllülerimizin destekleriyle binlerce aileye yardımlar ulaştıracak olmanın sevincini yaşıyoruz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınının bir an önce sona ermesini ve normal hayata dönmeyi beklerken bu sıkıntılı süreçte vakıf hizmetlerimize desteklerini esirgemeyen siz değerli gönüllülerimize cân-ı gönülden teşekkür ediyoruz.

Mümin gönüllerde on bir ayın sultanı olarak yer eden Ramazan ayının; tutacağımız oruçlar, yapacağımız ibadetler ve hayır hizmetlerimiz ile maddi ve manevi hastalıklarımız için bir şifâ kaynağı olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederiz.

ramazan yardımları
hulusi efendi vakfi ramazan yardimlari 2020
hulusi efendi vakfı iftar yardımı

2021 Ramazan Faaliyetlerimiz

Zekat Bağışları

Zekât; belirli bir malın bir kısmının Allah rızası için dinen zekât alabilecek durumdaki muayyen kişilere verilmesi demektir. Malî ibadetlerden biri olan zekât, İslam’ın beş temel esasından olup, hicretin ikinci yılında Medine’de farz kılınmıştır.

Kur’an-ı Kerim’de:

Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin…” (Bakara, 2/43, 110; Hac, 22/78; Nur, 24/56; Mücadele, 58/13; Müzzemmil, 73/20); buyrulmaktadır.

Zekât vermenin belli bir zamanı olmayıp, farz olduğu andan itibaren verilmesi gerekmektedir. Bunun için belli bir ayı veya Ramazanı beklemeye gerek yoktur. Zekat bağışlarınızı Vakfımıza verebilir, Vakfımızın bu alanda gerçekleştirdiği faaliyetlerde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Online Bağış sayfamız üzerinden Zekat Bağışı bölümünü kullanarak zekat bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

hulusi efendi vakfi ramazan yardimlari 2020

Nakdî Yardımlar

Temsilciliklerimiz vasıtasıyla ülke genelinde belirlenen yardıma muhtaç ailelere her yıl çeşitli yardımlarda bulunan Vakfımız, nakdî yardım organizasyonu ile gönüllülerimizin bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına yatırmaktadır.

Bu şekilde ailelerin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayan Vakfımız bu yardımların yıl boyunca devam edebilmesi için sizlerin desteklerini bekliyor. Vakfımız Online Bağış sistemi üzerinden Nakdî Bağış bölümüne dilediğiniz miktarda bağışınızı güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

hulusi efendi vakfi ramazan yardimlari 2020

Sıcak Yemek Yardımları

Her yıl Ramazan ayında; yemek yapamayacak durumda olan, yaşlı ve ihtiyaçlı ailelerin evlerine iftar yemeği ikramında bulunan Vakfımız, bu yıl da bu geleneği devam ettiriyor. İftar bağışlarınızla bu ailelerin evlerine her gün yemek ikramında bulunabilirsiniz.

Online Bağış sayfamız üzerinden Sıcak Yemek ve İftar bağışı bölümünden iftar bağışlarınızı bir kişi iftar bedeli 20 TL olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

hulusi efendi vakfi ramazan yardimlari 2020

Fitre Bağışları

Halk arasında fitre bağışı olarak bilinen sadaka-i fıtır, Ramazan ayının sonuna yetişen ve aslî ihtiyaçlarından başka, artıcı olma ve üzerinden bir yıl geçme şartı aranmaksızın nisap miktarı mala sahip bulunan her Müslüman’ın vermesi vacip olan malî bir ibadettir.

Sadaka-i fıtır, insan fıtratındaki yardımlaşma ve dayanışmanın bir gereği olarak insan bedeninin zekâtı kabul edilmiştir. Bu nedenle sadaka-i fıtır’a, “can sadakası” veya “beden sadakası” da denilmektedir. Diğer taraftan fitre, yoksulların ihtiyaçlarının giderilmesinde, bayram gününün neşesinden onların da istifade etmelerinde önemli bir rol oynar.

Fitre bağışlarınızı Vakfımız Online Bağış sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 2021 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen Fitre Miktarı 28 TL ‘dir.

Ramazan Faaliyetlerimize ve diğer çalışmalarımıza gerçekleştireceğiniz yardımlarınızı, Vakfımız Online Bağış sayfası üzerinden güvenli bir şekilde Vakfımıza ulaştırabilirsiniz.

Ayrıca Banka hesap numaralarımız ve temsilciliklerimiz vasıtasıyla da bağışlarınızı yatırabilirsiniz. Yapmış olduğunuz yardımların Cenâb-ı Hak katında kabul olmasını niyâz eder yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederiz…

Ramazan ve Zekat Yardımları 2021

Teşekkürler!

hulusi efendi vakfi ramazan yardimlari 2021

Hev Blog