hulusi-efendi-vakfi-ramazan-yardimlari

Ramazan Yardımları 2022

Ramazân-ı Şerîfiniz Mübârek Olsun

Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif ‘in manevi iklimine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2022 yılında 2 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında idrâk edeceğimiz Ramazan ayında siz değerli gönüllülerimizin destekleriyle binlerce aileye yardımlar ulaştıracak olmanın sevincini yaşıyoruz.

Vakıf hizmetlerimize desteklerini esirgemeyen siz değerli gönüllülerimize cân-ı gönülden teşekkür ediyoruz.

Mü’min gönüllerde on bir ayın sultanı olarak yer eden Ramazan ayının; tutacağımız oruçlar, yapacağımız ibadetler ve hayır hizmetlerimiz ile maddi ve manevi hastalıklarımız için bir şifâ kaynağı olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederiz.

ramazan yardımları
hulusi efendi vakfi ramazan yardimlari 2020
hulusi efendi vakfı iftar yardımı

2022 Ramazan Faaliyetlerimiz

Zekat Bağışları

Zekât; belirli bir malın bir kısmının Allah rızası için dinen zekât alabilecek durumdaki muayyen kişilere verilmesi demektir. Malî ibadetlerden biri olan zekât, İslam’ın beş temel esasından olup, hicretin ikinci yılında Medine’de farz kılınmıştır.

Kur’an-ı Kerim’de:

Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin…” (Bakara, 2/43, 110; Hac, 22/78; Nur, 24/56; Mücadele, 58/13; Müzzemmil, 73/20); buyrulmaktadır.

Zekât vermenin belli bir zamanı olmayıp, farz olduğu andan itibaren verilmesi gerekmektedir. Bunun için belli bir ayı veya Ramazanı beklemeye gerek yoktur.

Siz de Zekat bağışlarınızı Vakfımıza verebilir, Vakfımız aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik faaliyetlere katkıda bulunabilirsiniz.

Online Bağış sayfamız üzerinden Zekat Bağışı bölümünü kullanarak zekat bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

hulusi-efendi-vakfi-zekat-bagisi

Nakdî Yardımlar

Temsilciliklerimiz vasıtasıyla ülke genelinde belirlenen yardıma muhtaç ailelere her yıl çeşitli yardımlarda bulunan Vakfımız, nakdî yardım organizasyonu ile gönüllülerimizin bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına yatırmaktadır.

Bu şekilde ailelerin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayan Vakfımız, bu yardımların yıl boyunca devam edebilmesi için sizlerin desteklerini beklemektedir. Vakfımız Online Bağış sistemi üzerinden Nakdî Bağış bölümüne dilediğiniz miktarda bağışınızı güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

hulusi-efendi-vakfi-nakdi-yardim-bagisi

Sıcak Yemek Yardımları

Vakfımızın yıl boyunca gerçekleştirdiği yardımlardan olan Sıcak Yemek Bağışı, Ramazan ayında da iftar yemeği olarak ikram edilmektedir. Sıcak Yemek bağışlarınızla; yemek yapamayacak durumda olan, yaşlı ve ihtiyaçlı ailelerin evlerine her gün iftar yemeği ikramında; yıl boyunca da ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek katkısında bulunabilirsiniz.

Online Bağış sayfamız Sıcak Yemek Yardımı bölümünden bağışlarınızı bir kişi sıcak yemek ve iftar bedeli 30 TL olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Gıda Paketi Yardımları

Zekat ve sadaka bağışlarınız ile gıda paketleri hazırlıyor, ülkemiz genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz.

Online Bağış sayfamız Gıda Paketi Yardımı bölümünden bağışlarınızı bir aile gıda paketi bedeli 280 TL olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

hulusi-efendi-vakfi-gida-paketi-yardimi

Fitre Bağışları

Halk arasında fitre bağışı olarak bilinen sadaka-i fıtır, insan olarak yaratılmanın ve Ramazan orucunu tutup bayrama ulaşmanın bir şükrü olarak; dinen zengin olup Ramazan ayının sonuna yetişen her Müslümanın, belirli kimselere vermesi vacip olan bir sadakadır. Vacip oluşu, sünnetle sabittir.

Sadaka-i fıtır, insan fıtratındaki yardımlaşma ve dayanışmanın bir gereği olarak insan bedeninin zekâtı kabul edilmiştir. Bu nedenle sadaka-i fıtır’a, “can sadakası” veya “beden sadakası” da denilmektedir. Diğer taraftan fitre, yoksulların ihtiyaçlarının giderilmesinde, bayram gününün neşesinden onların da istifade etmelerinde önemli bir rol oynar.

Fitre bağışlarınızı Vakfımız Online Bağış sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 2022 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen Fitre Miktarı 40 TL ‘dir.

hulusi-efendi-vakfi-fitre-bagisi

Somuncu Baba Ekmeği Bağışı

Şeyh Hamid-i Veli Hazretleri’nden günümüze kalan hizmet kültürünü yaşatan Vakfımız,  yurt genelinde temsilciliklerimiz aracılığı ile Somuncu Baba Ekmeği ikrâm etmekte Somuncu Baba’nın “Somunlar, Mü’minler!” nidâsı gönüllerde sımsıcak hissedilmektedir.

“Zengine, fakire gönülden hediye” anlayışıyla ikram edilen ekmekler; günümüz insanına Şeyh Hamid-i Veli Hazretleri’nin hayatını, anlayışını ve tavsiyelerini anımsatmakta, helal ve temiz kazancın mü’minlerin düsturu olması gerektiği ve karşılıksız ikrâm edebilme güzelliklerini gönüllere aksettirmektedir.

Somuncu Baba Ekmeği bağışlarınızı Vakfımız Online Bağış sayfası üzerinden 1 ekmek bedeli 2,5 TL olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

hulusi-efendi-vakfi-somuncu-baba-ekmegi-bagisi

Ramazan Faaliyetlerimize ve yıl boyunca, ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarımıza katkıda bulunabilir, sosyal yardım, eğitim, burs, imar-ihya, çevre, sağlık ve kültürel faaliyetlerimiz başta olmak üzere tüm faaliyetlerimizde yardımlarınızı, Vakfımız Online Bağış sayfası üzerinden güvenli bir şekilde Vakfımıza ulaştırabilirsiniz.

Ayrıca Banka hesap numaralarımız ve temsilciliklerimiz vasıtasıyla da bağışlarınızı yatırabilirsiniz. Yapmış olduğunuz yardımların Cenâb-ı Hak katında kabul olmasını niyâz eder yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederiz…

Hev Blog