hulusi-efendi-vakfi-vefa-sosyal-destek-hizmetleri

Vefa Sosyal Destek Hizmetleri

Dünyayı etkisi altına alan yeni korona virüs(covid-19) salgını sebebiyle ülkemiz genelinde başlatılan Vefa Sosyal Destek Hizmetlerine Hulusi Efendi Vakfı olarak biz de destek veriyoruz. Alınan önlemler ve tedbirler neticesinde ülkemizin bu salgından kurtulmasını ve milletçe tekrar normal hayata dönmemizi temenni ediyoruz.

Vakıf olarak bu zor süreçte yaptığımız faaliyetler konusunda sizleri bilgilendirmek isteriz:

Öncelikle Darende Kaymakamlığı tarafından oluşturulan “Darende Vefa Sosyal Destek Grubu” toplantısına Vakıf olarak iştirak edilerek milletimiz için yapılacak hizmetlere destek vereceğimiz belirtildi.

Vakıf genel merkezimiz başta olmak üzere, eğitim kurumlarımız, yurtlarımız, ülkemiz geneli sosyal tesislerimiz ve temsilcilik binalarımız ilaçlama yapılarak dezenefeksiyonu sağlandı.

Ahmet Şemsettin Ateş ve Ayşe Sıdıka Hanım öğrenci yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz kontrollü bir şekilde ailelerinin yanlarına gönderildi. Öğrencilerimizin uzaktan eğitimleri ile ilgili görüşmeler yapıldı.

Özel Hacı Naciye Ateş okulları öğrencilerimizin uzaktan eğitim programları hazırlandı. Öğretmenlerimizin sınıf öğrencileri ile uzaktan bağlantı kurarak derslerini ve ödevlerini takip etmeleri sağlandı.

İçişleri Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen talimatlar çerçevesinde, tüm sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz ertelendi. Ofis ve saha personellerimize idari izin verilerek evden çalışmaları sağlandı.

İş güvenliği uzmanları ile görüşmeler yapılarak kurum olarak almamız gereken önlemler listesi oluşturuldu, konu hakkında personelimize bilgi verildi.

Genel merkezimizin bulunduğu Darende ilçesinde, yıl boyunca yaptığımız Sıcak Yemek yardımları yeniden organize edildi. Hazırlık aşamasında, hijyenik ve steril ortam bölümleri yeniden düzenlendi. Vakıf görevlilerinin eldiven ve maske takarak dağıtımları gerçekleştirmesi sağlandı. Yıl boyunca yapılan bu güzel hizmette yemek yapamayacak durumda olan yaşlılarımızın evlerine kadar servis yaparak 2 öğünlük yemeklerini ikram ediyoruz.

Bu zor zamanlarda ihtiyaçlarını giderebilsinler diye ülkemiz genelinde, ihtiyaç sahibi ailelerin banka hesaplarına nakdî yardımlar gönderildi.

Ülkemiz genelindeki temsilciliklerimizle irtibat kurarak 65 yaş üstü gönüllülerimiz ile ilgili çalışma başlatıldı. Temsilciliklerimizde sosyal destek ekipleri oluşturularak gönüllülerimiz ile iletişime geçildi. Sokağa çıkma yasağı sebebiyle dışarıya çıkamayan gönüllülerimizin ihtiyaçları öğrenilip, evlerine teslim edilmesi sağlandı.

Bu zorlu süreçte hayır hizmetlerimiz için yardımlarını esirgemeyen bağışçılarımıza ve organizasyonlarımızda görev alan gönüllülerimize teşekkür ederiz. Cenâb-ı Hak başta ülkemiz ve İslam beldeleri olmak üzere tüm insanlığı salgın hastalıklardan, belâ ve musibetlerden muhafaza eylesin.

hulusi efendi vakfi vefa sosyal destek hizmetleri
hulusi efendi vakfi vefa sosyal destek hizmetleri
hulusi efendi vakfi vefa sosyal destek hizmetleri
hulusi efendi vakfi vefa sosyal destek hizmetleri

Vefa Sosyal Destek Hizmetleri

hulusi efendi vakfi bagis

Hev Blog