hulusi efendi vakfi yoresel urunler hayir carsisi kermes

Yöresel ürünler hayır çarşısı açıldı

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından Hamidiye Çarşısı otopark alanına kurulan çadırda “Yöresel Ürünler Hayır Çarşısı” açıldı. Açılış törenine; Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanımız Hamid Hamidettin Ateş Efendi iş adamları, Darendeli hemşehrilerimiz ve ülkemizin dört bir tarafından vakıf gönüllülerimiz katıldı.

Ülkemiz genelinden 38 il ve ilçe temsilciliğimiz ile Hanımlar Komisyonumuz Şefkat Gülleri tarafından hazırlanan kermes alanında; temsilciliklerimizin Darende’ye getirdiği yöresel ürünler, el emeği göz nuru çeyizlik eşyalar, hazır giyim malzemeleri ve bölgesel gıda reyonları ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Vakfımızın; eğitim, sağlık, sosyal yardımlar, tarihi eserlerin restorasyonu ve kültürel alanlardaki hizmetlerine katkı sağlayacak kermes, 1 Eylül’e kadar ziyaretçilere açık olacak.

Hayır Çarşımızın hazırlanmasında ve açılmasında emeği geçen tüm temsilciliklerimize, Şefkat Gülleri hanım kardeşlerimize ve vakıf gönüllülerimize teşekkür ederiz.

Somuncu Baba Külliyesi civarında Hamidiye Çarşısında yer alan Hayır Çarşımıza teşriflerinizi ve desteklerinizi bekleriz.

03-hulusi-efendi-vakfi-sefkat-gulleri-hayir-carsisi-kermes
şefkat gülleri darende yöresel ürünler kermesi hayır çarşısı
şefkat gülleri darende yöresel ürünler kermesi hayır çarşısı

Hev Blog