Diyanet Tv – Öncü Alimler | Osman Hulûsi Efendi

Diyanet TV ekranlarında yayınlanan “Öncü Âlimler” belgesel programında Vakıf Kurucumuz Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’nin örnek hayatı anlatıldı.

Sunuculuğunu Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak’ın yaptığı programda, cumhuriyet tarihi ile birlikte İslam’ın en doğru şekilde anlatılması ve yaşatılması için emek vermiş ‘Öncü Alimler’ konu ediliyor.

Programın 30.bölümü 15 Ocak 2020 günü yayınlandı ve programda, âlim, mutasavvıf ve divân şâiri Osman Hulûsi Efendi’nin örnek hayatı izleyicilerle paylaşıldı.

Belgeselde; Osman Hulûsi Efendi’nin Darende’de dünyaya gelmesi, mürşidi İsmail Hakkı Toprak Hazretleri ile görüşmesi, kitap ve okumaya özel ilgisi ve Şeyhzadeoğlu Özel Kitaplığını kurması, Ord. Prof. Dr. Zeki Velidi Togan’ın görüşleri, eğitim alanında yaptığı çalışmalar, din görevlisi olarak yerine getirdiği görevler, kurmuş olduğu vakıf ve eserleri ele alındı.

Programın hazırlanmasında emeği geçen başta Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak olmak üzere tüm Diyanet Tv câmiasına teşekkür ederiz. Belgeseli youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

 

Öncü Alimler - Darendeli Osman Hulusi Efendi