vakif-haftasi-birrden-binlere-hulusi-efendi-vakfi-1

Vakıf Haftası 2022

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 2022 yılı için 9-15 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Vakıf Haftası etkinlikleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen programla başladı.

Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı‘nı Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Bekir Aydoğan’ın temsil ettiği ‘Birrden Binlere’ temalı programa; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya YANIK, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları Sayın Dr. Serdar ÇAM, Sayın Ahmet Misbah DEMİRCAN, Sayın Özgül ÖZKAN YAVUZ, Vakıflar Genel Müdürü Sayın Burhan ERSOY, Vakıf Temsilcileri ve Vakıf İnsan Ödülü alan hayırseverler katıldı.

vakif-haftasi-birrden-binlere-hulusi-efendi-vakfi-7

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay:

“Vakıf Haftası’nın iyiliğin, hayrın, dayanışmanın, şükür ve bereketin çoğalmasına vesile olmasını diliyorum. Vakıflarıyla medeniyetimizi zenginleştiren ecdadı rahmetle yâd ediyor, halen bu faaliyetleri yürütenlere şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Hulûsi Efendi Vakfı adına programa katılan Dr. Bekir Aydoğan, vakfımızın yapmış olduğu hizmetlerden övgüyle bahsedilmesinden mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti.

Törende, kurmuş olduğu vakıflarıyla medeniyetimizi zenginleştiren ecdadın rahmetle yâd edildiğini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan, Vakıf Haftası’nın iyiliğin, hayrın, dayanışmanın, şükür ve bereketin çoğalmasına vesile olmasını dilediğini kaydetti.

vakif-haftasi-birrden-binlere-hulusi-efendi-vakfi-7

Vakıf Haftası 2022

9-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında kutlanan ve “Birrden Binlere” konusu çerçevesinde faaliyetlerin düzenlendiği haftada Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı olarak yine bir çok faaliyeti gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu vesileyle Vakıf anlayışımızın temellerini atan Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba ve Vakıf kurucumuz Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi başta olmak üzere geçmişten bugüne Vakıf hizmetlerimize katkıda bulunmuş tüm hayırseverleri  ve gönüllülerimizi hayırla yâd ediyoruz.

hulusi efendi vakfi vakif haftasi 2020

Vakıf Haftası Faaliyetleri

Hulûsi Efendi Vakfı olarak Vakıf Haftası Faaliyetlerimiz kapsamında gönüllülerimiz ve hayır severlerin destekleri ile aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştiriyoruz:

  • Sıcak Yemek Yardımları

İhtiyaç sahibi ve yemek yapamayacak durumdaki ailelerin evlerine iftar saatinden önce sıcak yemek yardımları yapıyoruz.

  • Vakıf Kültürü Tanıtma Faaliyetleri

Ortaöğrenim öğrencilerinin vakıf kültürünü tanımaları için vakıf eserlerine gezi düzenliyor, vakıf faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirme yapıyoruz.

hulusi efendi vakfi vakif haftasi 2020
  • Nakdî Yardımlar

Ülkemiz genelinde temsilciliklerimiz aracılığı ile belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin banka hesaplarına nakdi yardımda bulunuyoruz.

  • Somuncu Baba Ekmeği İkramı

Ülkemiz genelinde temsilciliklerimiz aracılığı ile Somuncu Baba Hazretlerinin kültürünü devam ettirerek sebil ekmek ikramında bulunuyoruz.

hulusi efendi vakfi vakif haftasi 2020
  • Her Canlıya Hizmet

Somuncu Baba Külliyesi civarında bulunan Balıklı Havuz, Tohma Irmağı ve Tohma Kanyonu bölgesindeki; balık, kedi, köpek, kaz, kuğu, ördek, yaban güvercini, kumru, sincap gibi hayvanların doğal koşullarda yetişmesi ve yaşamlarını devam ettirmesi için çalışmalar yapıyoruz.

Ayrıca Somuncu Baba Külliyesinde oluşturduğumuz bitki serasında yetiştirdiğimiz çiçekleri, Külliye civarındaki mekanlara dikimini yaparak misafirlerimizin beğenisine sunuyoruz.

hulusi efendi vakfi vakif haftasi 2020

Hev Blog