15 temmuz zaferini unutma hulusi efendi vakfi darende

15 Temmuz – Türkiye Geçilmez

15 Temmuz hâin darbe girişiminin sene-i devriyesinde vatan, bayrak ve İslâm uğrunda canlarını fedâ eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Bir milletin varlığı, sosyal, kültürel, ekonomik güçle birlikte, şuurlu, eğitimli bireylerin manevî birliktelik esasındaki samimiyeti ile mümkündür. Kültürümüzden aldığımız bayrak ve vatan sevgisiyle hürriyetimiz için yapılan mücadeleleri tarih boyunca hep müşâhede etmişizdir. Özellikle 15 Temmuz 2016’da ülkemiz büyük bir fitne ve bozgunculuk hareketi olan FETÖ’nün organize ettiği darbe girişimini, hamd olsun millî birlik ve beraberlik ruhuyla bertaraf etti.

vatan nobeti darende demokrasi nobet

15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü

Bu güzel toprakların inançlı vatandaşları olarak ellerimizde şanlı bayrağımızla sokakları, caddeleri, meydanları siper kılıp adeta ihanet odaklarına karşı savunduk. Aylarca bu ruhu diri tutarak nöbetlerde bulunduk. İçinden geçmiş olduğumuz bu süreç bize her zaman uyanık olmamız gerektiğini hatırlattı. Gerçek, samimi maneviyat ocaklarının millî ruhla haykıran birlik terennümlerini işittik.

Kardeşlik ve huzur içerisinde yaşadığımız bu son kaleyi canımız pahasına savunmamız gerektiği şuurunu gönüllere nakşettik. Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle bir yürek olarak vatan hainlerine karşı toplu olarak hareket etmenin lüzumunu bütün dünyaya hep birlikte gösterdik.

hulusi efendi vakfi vatan ve bayrak sevgisi

Vatan ve Bayrak Sevgisi

Yüzyıllardan beri insanlığa hizmet eden gönül erleri, Anadolu irfânını hayatlarına hep yansıtmışlar, müntesipleri ile beraber vatana ve millete daima hizmet etmişlerdir. Sivaslı İhramcızâde İsmail Hakkı Toprak Hazretleri:

“Benim bayrağım gibi bir bayrak, benim devletim gibi bir devlet yoktur!”

buyurmuş, yaptığı hizmetlerle Devletimizin ve Milletimizin takdirini kazanmıştır. Yine onun manevi tedrisinde yetişmiş olan Osman Hulusi Efendi Hazretleri, bir hac dönüşünde Ürdün’de katıldıkları bir Cuma namazında, hatîbin “Türk hacılara Türkiye hakkında sorularım var” demesi üzerine, kimse ayağa kalkmayınca ayağa kalkarak:

“Müslümanım müslümanlık öz şiârımdır benim
Milletim Türk’dür ve Türklük iftihârımdır benim”

buyurmuş ve hatîbin ülkemizle ilgili dini ve milli sorularına cevap vermiştir.

15 temmuz zaferini unutma hulusi efendi vakfi darende

“Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin”

Vakıf Mütevelli Heyet Başkanımız Hamid Hamidettin Ateş Efendi ise vatan ve bayrak sevgisinin önemine işaret ederek şu şekilde buyurmaktadır:

“Anadolu toprakları üzerinde yaklaşık dokuz asrı aşkın zamandır yaşayan milletimiz, cihan tarihinin en büyük ve ihtişamlı devletini kurarken, temel harcını inanç, hoşgörü, sevgi ve adâlet ile atmış ve böylece üç kıtada hüküm sürmüş, yıkılmaz bir kültür ve medeniyet kalesini bina etmişlerdir.

Kimileri bu vatana, bu bayrağa, bu manevî değerlere ihanet etse de biz şehitlerimizin kanlarından rengini almış şanlı bayrağımızın gölgesinde hayatımızı huzur içerisinde geçirme gayretinden asla ayrılmayacağız. İşte öz kültürümüzü bilmek, birlikte yaşama duygusunu geliştirmek, geçmişten geleceğe bir takım hadiseleri öğrenmek bu vatan topraklarında yaşayan herkesin görevidir, vatanına olan vefa borcudur.

Anadolu sevgisi ile hakikatlere kapı aralayanlar, o kapıdan içeri girenler gönül güzelliklerini yeniden keşfetme imkanını bulur, huzurlu ve mutlu olurlar. Bütün insanlara hizmet etmeyi kendine ana düstur edinen, özellikle ülkemizi ve şanlı bayrağımızı çok seven, hizmetleriyle ‘Gönüller Sultanı’ olan, gönüllere taht kuran Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi ’nin adına kurulu bulunan vakfımızın bütün faaliyetlerinde vatan ve bayrak sevgisi ile kültürel ve sosyal hizmetlerin gerçekleştirilmesi bizim için tarihe, yüce milletimize ve ulvî değerlerimize gösterdiğimiz bir vefa borcudur.

Biz bu şanlı bayrağın gölgesinde ilelebet manevî duygularla yaşamayı şiar edinmiş bir kadim geleneğin evlatları olarak ‘Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin.’ diyerek her daim cân u gönülden dua diyoruz. Gönül dünyasında bu güzide sevgiyi taşıyan dostlara en kalbi selamlarımla…”

15 temmuz duasi sehitlere hatim

15 Temmuz Unutulmaz!

Bu vesile ile başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere vatan ve bayrak uğrunda, İslâm yolunda canlarını fedâ eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bu destânı unutmadık unutmayacağız! Bizden sonra gelecek nesillerin de milletine ve devletine bağlı nesiller olarak yetişmesi için gayret edeceğiz.

Allah (c.c.) bu Aziz Millete bir daha böyle karanlık günler yaşatmasın, şanlı bayrağımızın gölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza huzur ve esenlik ihsan eylesin. Aziz milletimizin birliği ve dirliği daim olsun…

İlahî Yâ Rabbi! Dinimizin, devletimizin, milletimizin ve Âlem-i İslam’ın bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici beladan bizleri muhafaza eyle.

İlahî Yâ Rabbi! Fitne ateşiyle bizi yakmak isteyenlere, izzetimize, şerefimize ve kardeşliğimize göz dikenlere fırsat verme.

Birliğimize, dirliğimize, muhabbetimize gölge düşüren nifaktan, tefrikadan ve şiddetin her türlüsünden bizleri koru Allah’ım!

Sana inanan bu aziz milletten yardım ve inayetini, kuvvet ve rahmetini esirgeme Allah’ım!

Ya Rabbe’l-Âlemin! Bu aziz vatanın bekası uğruna can veren şehitlerimize rahmet, gazilerimize Şâfî isminle şifalar ve hayırlı ömürler ihsan eyle. Onlara layık bir nesil olmayı bizlere nasip eyle Allah’ım!

Dua Klibi

Hev Blog