Divan Radyo yayına başladı!

hulusi efendi radyosu divan radyo yayında

Hulusi Efendi Vakfı yayın hizmetlerine bir yenisi daha eklendi. İnternet üzerinden yayın yapan Divan Radyo web sayfası ve mobil uygulamalar üzerinden yayın hayatına başladı.

Vakfımızın kurucusu Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi‘nin ölümsüz eseri Divanı Hulusi-i Darendevî‘den tasavvuf musikisi eserleri, şiirler ve farklı konu başlıklarında programların yayınlanacağı Divan Radyo, internet çağında kullanıcıların çabucak ulaşabileceği bir şekilde tasavvuf dünyamızdaki boşluğa hitâb ediyor.

divan radyo web sayfası

Divan Radyo web sayfasını bilgisayarınızdan ve mobil telefonunuzdan açarak radyomuzu dinleyebilirsiniz.

divan radyo android uygulaması google play

Divan Radyo android uygulamasını google play’den indirerek android telefonunuza kurulacak uygulama ile radyomuzu dinleyebilirsiniz.

divan radyo iphone ios apple uygulamasi

Divan Radyo ios uygulamasını apple store’den indirerek ios&iphone telefonunuza kurulacak uygulama ile radyomuzu dinleyebilirsiniz.

Divan Radyo yayında!

Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı olarak tasavvuf ve kültür dünyamıza katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Kurulduğumuz 1986 yılından beri çeşitli alanlarda kültürel faaliyetlerde bulunan Vakfımız, 1994’te yılında çıkarmaya başladığı Somuncu Baba Dergisi‘ni Aile ve Çocuk ekleriyle beraber 25 yıldır kesintisiz bir şekilde okuyucularıyla buluşturuyor.

Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba ve Osman Hulusi Efendi’nin hayatları ve eserleriyle ilgili olarak Uluslararası Sempozyumlar ve yurt genelinde panel organizasyonları düzenleyen Vakfımız, Osman Hulusi Efendi’nin Divânı-ı Hulûsi-i Dârendevî adlı eseriyle ilgili olarak Divan Okumaları programları ve şerh çalışmalarının yanı sıra tasavvuf musikisi sanatçıları tarafından ilahi ve şiir albümlerinin çıkarılmasına da öncülük etmiştir.

Ahmet Özhan, Mehmet Emin Ay, Mehmet Kemiksiz, Grup Dergah, Halil Necipoğlu ve Dursun Ali Erzincanlı gibi değerli sanatçıların Divân-ı Hulûsi’den seslendirdiği ilahi ve şiir albümlerini radyomuz üzerinden dinleyebilirsiniz.

Nasihat Yayınları web sayfasını ziyaret edebilir, hem bu albümleri hem de bir birinden değerli gül güzelliğindeki eserleri temin edebilirsiniz.