Halil Necipoğlu nun hulusi yar dilinden albümü çıktı

Halil Necipoğlu – Hulusi Yâr Dilinden Albümü

Hulûsi Yâr Dilinden

Hâfız Bestekâr Halil Necipoğlu Mutasavvıf ve Divân şâiri Osman Hulûsi Efendi‘nin Divân-ı Hulûsi-i Darendevî adlı eserinden bestelediği ilahileri “Hulusi Yâr Dilinden” albümünde bir araya getirerek dinleyicilerin beğenisine sundu.

Nasihat Yayınları tarafından hazırlanan eserde Divân-ı Hulûsi-i Dârendevi’den seçilerek bestelenmiş 10 parça bulunuyor. Tüm şiirlerin besteleri ise Halil Necipoğlu tarafından icra edildi.

Hulûsi Yâr Dilinden

İlâhi Esintiler

Geçtiğimiz yıllarda Hulusi Efendi Vakfı tarafından düzenlenen panel programlarına katılarak Osman Hulûsi Efendi’nin Divânından ilahiler seslendiren Necipoğlu uzun süredir üzerinde çalıştığı şiirlerin bestelerini yaparak albüm için seslendirme yaptı. Albümün müzik yönetmenliğini ise Taha Furkan Necipoğlu üstlendi.

Son dönemde Trt’de yayınlanan “Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında” jürilik yapan Necipoğlu, kendi hazırladığı iftar ve sahur programlarında da Osman Hulusi Efendi’nin eserlerinden örnekler okumuştu.

Albümün hazırlanış aşamasında sanatçı Necipoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bu albümün hazırlanması sürecinde çok farklı duygular yaşadım. Hazretin manevi himâyesini ruhumun derinliklerinde hissettim. Ömrümüz vefâ ederse bu hâlet-i ruhiyeyi ilerleyen yıllarda kaleme almak isterim”

Hulûs-i Yâr Dilinden albümünü Nasihat Yayınları‘ndan temin edebilirsiniz…

Halil Necipoğlu İmza Günü

Diyanet Vakfı tarafından Sultan Ahmet Meydanında düzenlenen Dini Yayınlar Fuarında Nasihat Yayınları standında sevenleri ile buluşan Necipoğlu burada “Hulusi Yar Dilinden” albümünü imzaladı.

halil necipoğlu hulusi yar dilinden albümü imza günü

Halil Necipoğlu kimdir?

Din görevlisi, televizyon programı sunucusu ve aynı zamanda tasavvuf musikisi sanatçısı Halil Necipoğlu 1968 yılında Erzurum’da doğmuştur.

İlk hafızlık derslerini babasından alan Necipoğlu, 14 yasında Kur’an-ı Kerimi ezberlemiştir. Sırasıyla Çinili Camii İmamı Hafız Abdullah Aldır, Süleymaniye Camii İmamı merhum Hafız Mehmet Çevik ve Beyazıt Camii İmamı merhum Hafız İsmail Biçer hoca efendilerden talim ve tecvit derslerini okumuştur.

İmam Hatip Lisesi’nden sonra İlahiyat fakültesi ön lisans programını bitirmiştir. Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne devam eden Necipoğlu, burada bestekâr Hafız Amir Ateş’ten istifade etmiştir.

Çeşitli Tv kanallarında Ramazan ayına özel sahur ve iftar programları hazırlayıp sunmaktadır. Necipoğlu aynı zamanda TRT 1 kanalında yayınlanan Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması jüri üyeliği görevinde bulunmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı‘na bağlı olarak uzun yıllar İstanbul Dolmabahçe Sarayı Camii’nde İmam-Hatip olarak görev yapmıştır. Günümüzde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde imam-hatiplik görevini sürdürmektedir.

Türk Musikisi alanında usta isimlerden biri olan Hafız Amir Ateş‘ten dersler almıştır. Geçtiğimiz yıllarda; Camideki Adam, Semavi Duyuşlar Esma Şarkıları, Cevşenü’l Kebir adlı albümlerini çıkaran Halil Necipoğlu, 2019 yılında Mutasavvıf Osman Hulusi Efendi’nin, Divanı Hulusi-i Darendevi eserinden bestelediği  ilahileri seslendirdiği “Hulusi Yar Dilinden” albümünü çıkarmıştır.

Halil Necipoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır.

halil necipoğlu hulusi yar dilinden albümü satın al nasihat yayınları

Halil Necipoğlu Darende İzlenimleri

Hev Blog